Nyilatkozat

2013. november 04., címkék: hegedűs lorant, horthy miklós, hazatérés temploma

A 2013. november 3-án vasárnap délelőtt a Szabadság téri református templomban történtek kapcsán.

Szabadság téri szoboravatás kérdőjelekkel

2013. november 04., címkék: hegedűs loránt, hazatérés temploma, horthy miklós, hegedűs lorant

Vasárnap délelőtt istentisztelettel egybekötve avatták fel a budapesti Szabadság téren, a Hazatérés temploma előterében Horthy Miklós mellszobrát. A szoboravatás azonban a Jobbik rendezvénye volt, ami felveti annak a lehetőségét, hogy az egyházközség megsértette azt az 1998-as zsinati határozatot, amelynek értelmében református templomban nem tartható olyan rendezvény, amely „párt, politikai mozgalom vagy az egyház hitvallásával és tanításával össze nem egyeztethető alapszabályú társadalmi szervezet céljait szolgálja".